دانستی های مدیکالا

درست کردن ماسک پارچه ای در خانه

ماسک های خانگی

اهمیت استفاده از ماسک دروان دوران شیوع بیماری کرونا بر کسی پوشیده نیست ؛ ماسک باعث جلوگیری از ورود ویروس ها به بدن می شود.و می تواند ضامن سلامت ما در این دوران باشد.

توجه کنید که روشهایی که در این مقاله به شما آموزش می دهیم فقط مختص کسانی است که دسترسی به ماسک های استاندارد را بنابه هر دلیلی ندارند. و طبق تحقیقات استفاده از ماسک های پارچه ای بهتر از ماسک نزدن است.

طبق گفته های وزارت بهداشت ایران و سازمان جهانی بهداشت استفاده از ماسک های پارچه ای بهتر از عدم استفاده ماسک است.

بسیاری از بهانه های مردم برای نزدن ماسک بحث های مالی و گران بودن ماسک ها هست ، در این پست می خواهیم چندین روش برای درست کردن ماسک را به شما آموزش دهیم دیگر بهانه ایی برای نزدن ماسک نداشته باشید!

 

وسایل لازم برای ساخت ماسک خانگی پارچه ای

  1. دوتکه پارچه 25 * 16 سانتی متری نخی
  2. قیچی
  3. نخ و سوزن
  4. چرخ خیاطی
  5. دو عدد کش 16 سانتی متری

 

مرحله اول ساخت ماسک خانگی

دو قطعه پارچه را روی هم بگذارید طوری که انگار یک پارچه در اختیار دارید. سپس دو قطعه پارچه را شروع به دوختن کنید.

 

مرحله دوم ساخت ماسک خاتگی

به اندازه نیم سانتی‌متر از لبه تکه پارچه‌ مستطیلی را تا بزنید و بدوزید. البته این تازدن باید از سمت طول مستطیل باشد. به اندازه ۱٫۲۵ سانتی‌متر از طرفین عرض مستطیل هم تا بزنید و بدوزید.

مرحله سوم ساخت ماسک خانگی

قطعه کِش‌ها را از داخل بخش‌ تا شده عرض ماسک رد کنید. برای ردکردن کش یا نخ از آن قسمت پارچه نخی مستطیلی، از سوزن یا یک سنجاق سر استفاده کنید. زمانی که کش را رد کردید، دو سر آن را که بیرون می‌ماند به هم گره بزنید.

 

مرحله چهارم ساخت ماسک خانگی

در این مرحله از آموزش دوخت ماسک پارچه ای باید کِش‌هایی را که داخل لبه تا شده ماسک مستطیل وارد کرده بودید، به‌آرامی از طرفین بکشید تا کش درون بخش تاشده ماسک جا بیفتد و محکم شود. با این کار روی سطح پارچه مستطیلی هم چین‌خوردگی‌هایی به‌ وجود می‌آید.

حالا می‌توانید ماسک را روی صورت‌تان بگذارید و بنا به اندازه و ابعاد صورت خود، ماسک را تنظیم کنید.

بعد از اینکه متوجه شدید ماسک و بند آن در چه حالتی به‌طوری مناسب روی صورت‌تان قرار می‌گیرند، با دو کوک سوزن و نخ، کش را در نقطه مناسب به رأس‌های مستطیل پارچه ماسک بدوزید.

در این مقاله طریقه ساخت ماسک های خانگی را آموزش دادیم ؛ امیدواریم این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد.

می توانید نظرات خود را در مورد مقالات و محصولات مدیکالا با ما از طریق راه های ارتباطی مطرح کنید و یا از طریق نظرات سایت به ما اعلام کنید.

و در پایان می توانید از محصولات شرکت مدیکالاطب دیدن کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *